fbpx

Dzięki działaniom Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i Wspólnicy uzyskano odszkodowanie i zadośćuczynienie dla pasażerki autobusu komunikacji miejskiej. Wskutek gwałtownego hamowania kierowcy upadła ona i doznała obrażeń ciała. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej sprawy i wysokość odszkodowania za wypadek autobusowy.

Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania za wypadek autobusowy

Kancelaria Łebek, Madej i Wspólnicy wystąpiła do ubezpieczyciela Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. z tytułu posiadanej polisy OC autobusu. Ubezpieczyciel odmówił uznania odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania za wypadek autobusowy wskazując, że wyłączna wina leży po stronie osoby trzeciej. Przyczyną wypadku było bowiem nieprawidłowe zachowanie pieszego, który wbiegł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. To zmusiło kierowcę autobusu do nagłego zahamowania. Takie stanowisko ubezpieczyciel utrzymywał przez cały czas trwania procesu.

odszkodowanie za wypadek w autobusie komunikacji miejskiej, kancelaria odszkodowania Wrocław

Obrażenia ciała na skutek wypadku

Poszkodowana wskutek wypadku w autobusie doznała poważnych obrażeń ciała w postaci złamania podkrętarzowego kości udowej lewej z przemieszczeniem oraz urazu kolana. Wyłączyło ją to na co najmniej 4 lata z możliwości wykonywania pracy i swobodnego funkcjonowania w życiu codziennym. Kobieta w następstwie wypadku zmagała się z długim procesem leczenia. Nie obyło się również bez komplikacji pourazowych, takich jak dolegliwości bólowe i obrzęki. W końcu konieczne okazało się wykonanie zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Poszkodowana przez wiele lat zmuszona była poruszać się przy pomocy kul. Wobec doznanych obrażeń ciała powołani biegli sądowi lekarze orzekli uznanie 15% stałego uszczerbku na zdrowiu.

Wyrok sądu w sprawie odszkodowania za wypadek autobusowy

Wskutek działań Kancelarii Łebek, Madej i Wspólnicy sąd uznał, że „firmy zajmujące się przewozem ludzi obciąża obowiązek szczególnej ostrożności i dbałości o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Gwałtowne hamowanie przed czerwonym światłem było zatem bezpośrednią przyczyną upadku powódki i doznanych przez nią urazów. W tej sytuacji Sąd uznał, że ubezpieczony u pozwanego odpowiada za zdarzenie na zasadach określonych w art. 435 i 436 k.c.”.

Jakie odszkodowanie otrzymała poszkodowana w wypadku w autobusie?

Sąd zasądził na rzecz poszkodowanej: 

Poszkodowana na skutek wypadku straciła możliwość wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia. Jednocześnie nie przysługiwały jej świadczenia w postaci renty z tytułu niezdolności do pracy. W ten sposób po wypadku została bez dochodu. 

odszkodowanie za wypadek w autobusie komunikacji miejskiej, kancelaria odszkodowania Wrocław

Pomoc kancelarii prawnej w procesie odszkodowawczym

Opisana historia to przykład sprawy, gdzie ubezpieczyciel od początku kwestionował swoją odpowiedzialność i nie dokonał wypłaty żadnej kwoty na rzecz poszkodowanej. Dzięki pomocy i zaangażowaniu doświadczonych prawników z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i Wspólnicy na drodze sądowej udało się uzyskać od Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. dla poszkodowanej kwotę 74 046 zł tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek autobusowy.

Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Jeśli borykasz się z konsekwencjami zdrowotnymi, zawodowymi lub finansowymi po wypadku, skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, czy możemy Ci pomóc uzyskać należne odszkodowanie.