Nietrzeźwy kierowca zabił 2 osoby i uciekł z miejsca wypadku

utworzone przez | sty 19, 2023 | Aktualności, Nasze wyroki, Sprawy ze skutkiem śmiertelnym

Nietrzeźwy kierowca

Dnia 7 marca 2020 r. miał miejsce wypadek drogowy. Nietrzeźwy kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W efekcie czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Wskutek wypadku śmierć poniosło 2 pasażerów pojazdu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonym.

Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy Pomoc po wypadku

Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy już od momentu postępowania przygotowawczego przystąpiła do sprawy reprezentując jako pełnomocnik bliskich ofiar wypadku.

W pierwszej kolejności skupiono się na zabezpieczeniu interesów pokrzywdzonych w toczącym się śledztwie. A także dokładnym wyjaśnieniu wszelkich istotnych okoliczności sprawy.

Z uwagi na drastyczne okoliczności wypadku i niejasne okoliczności jego przebiegu sprawa wymagała wyjątkowego zaangażowania.

Brak świadków zdarzenia dodatkowo utrudniał ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku.

W sprawie konieczne było pozyskanie szeregu opinii biegłych. Kluczowe znaczenie miała opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Po zebraniu całości materiału dowodowego skierowano do Sądu akt oskarżenia przeciwko kierującemu pojazdem o przestępstwo z art. 177 par 2 w zb. z art. 177 par 1 w zb. Z art. 178 par 1 kk.

Nietrzeźwy kierowca zabił 2 osoby i uciekł z miejsca wypadku

Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy reprezentowała pokrzywdzonych w sprawie jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.

Oskarżony jeszcze przed rozpoczęciem postępowania sądowego złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze wnioskując o wydanie wyroku 6 lat pozbawienia wolności.

Wniosek ten nie został zaakceptowany przez oskarżycieli posiłkowych. W ocenie kancelarii proponowana kara nie była adekwatna do stopnia winy i skali oraz rodzaju dokonanych przez oskarżonego naruszeń przepisów.

Sprawca swoim zachowaniem naruszył niemal wszystkie istotne przepisy. Wykazał się wyjątkowym lekceważeniem zasad ruchu drogowego i demoralizacją w zakresie przestrzegania reguł bezpieczeństwa.

Oskarżony prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, przekroczył dopuszczalną prędkość, a po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy.

Pełnomocnik oskarżycieli przez całe postępowanie sądowe wykazywał na ustalenia obciążające oskarżonego dążąc do wydania jak najbardziej surowego wyroku.

Wyrok Sądu Rejonowego skazujący oskarżonego.

Wyrokiem z dnia 28.01.2021 r. Sąd skazał oskarżonego na karę łączną 8 lat pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Apelację od wyroku złożył zarówno oskarżony, który domagał się łagodniejszej kary jak również oskarżyciele posiłkowi, którzy wnioskowali o jeszcze bardziej surową karę.

Dnia 31.05.2021 r. Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego. W swych uzasadnieniach zarówno Sąd I jak i II instancji wskazywały na nie niespotykaną wręcz ilość okoliczności obciążających oskarżonego.

Nie ulegało żadnym wątpliwościom, że zapadły wyrok oprócz typowych funkcji prewencji indywidualnej powinien również mieć walor ostrzegawczy dla reszty społeczeństwa w ramach prewencji ogólnej.

Konsekwentne działania Kancelarii A. Łebek i Wspólnicy skutkowały podwyższeniem kary dla oskarżonego w stosunku do pierwotnych propozycji skazania.

Kancelaria aktywnie reprezentowała pokrzywdzonych od momentu postępowania przygotowawczego do prawomocnego skazania.

Niniejsza sprawa stanowi dodatkowo wyraz działań i aktywności Kancelarii w zakresie prewencji ogólnej poprzez promowanie bezpiecznych zasad ruchu drogowego oraz eliminowania patologicznych zachowań drogowych.

Sprawdź więcej...

Praca kancelaria

Praca w Kancelarii Nasza kancelaria już od 17 lat pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach. Klikakrotnie zdobywaliśmy podium  w Rankingach dziennika "Rzeczpospolita". Dołącz do naszego zespołu! Szukasz pracy w kancelarii adwokatów i radców prawnych we Wrocławiu? Sprawdź naszą ofertę.  Za co otrzymasz odszkodowanie? Czy wiesz, że ... możesz otrzymać zadośćuczynienie…

Porady Prawnika

Prawnik radzi Szukasz porad prawnych? Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy od wielu lat wg Rankingu Kancelarii Prawniczych Nr 1.  2023 - ODSZKODOWANIA  Za co otrzymasz odszkodowanie? Czy wiesz, że ... możesz otrzymać zadośćuczynienie dla bliskich po wypadku? Kto należy do tego grona? Sprawdź Ranking Kancelarii Rzeczpospolita 2022 Kancelaria…

Aktualności Kancelarii

Aktualności z Kancelarii Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Od wielu lat wg Rankingu Kancelarii Prawniczych jesteśmy NR 1.  w kategorii ODSZKODOWANIA  Za co otrzymasz odszkodowanie? Czy wiesz, że ... możesz otrzymać zadośćuczynienie dla bliskich po wypadku? Kto należy do tego grona? Sprawdź Ranking Kancelarii Rzeczpospolita 2022 Kancelaria Adwokatów i…

Ranking Kancelarii Odszkodowania

Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i Wspólnicy z Grupy Kapitałowej Votum kolejny raz zdobyła wyróżnienie w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2023. Kancelaria zajęła I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza. Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i…

Kontakt Kancelaria Odszkodowania

Opinie Jesteś dla nas ważny. Kontakt Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i Wspólnicy  kolejny raz zdobyła wyróżnienie w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2023. Kancelaria zajęła I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza.  Adres 53-012 Wrocław, ul. Wyścigowa 56 i …

Oferta Kancelarii

Odszkodowanie czy zadośćuczynienie po wypadku? Osoby poszkodowane oraz ich rodziny często nie wiedzą, jakie mają uprawnienia i jakie roszczenia przysługują im od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Usługi KancelariiKontakt ;   Postępowanie karne po wypadku Osoba pokrzywdzona oraz ustanowiony przez nią pełnomocnik ma prawo do udziału…

O nas

O nas Eksperci w naszej Kancelarii to głównie adwokaci i radcowie prawni z wieloletnim doświadczeniem w branży. Wiemy jak pomagać poszkodowanym i ich rodzinom. Nasza wąska specjalizacja, doświadczenie zdobyte przez 17 lat reprezentowania pokrzywdzonych i ich rodzin, daje nam przewagę i pozycję lidera na rynku kancelarii świadczących pomoc poszkodowanym w…

Blog firmowy

 Aktualności | News Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut efficitur condimentum mauris. Mauris in consequat mauris. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Ile należy się bliskim? lis 27, 2023 | Aktualności | 0 CommentsPrzejście dla pieszych powinno być miejscem, w którym piesi mogą bezpiecznie przejść na drugą…

Wyroki

 Nasze Wyroki Nasze doświadczeni poparte wyrokami w reprezentacji klientów w związku z wypadkiem. Sprawy z obrażeniami ciała Sprawy ze skutkiem śmiertelnym Wypadki przy pracy Wypadki w rolnictwie Reprezentacja Klienta w postępowaniu karnym Inne Sprawy z obrażeniem ciała Skuteczna apelacja może zmienić wyrok sądu sty 17, 2023Wyroki zapadające przed Sądami I…

Start

Kancelaria dla poszkodowanych w wypadkach Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Łebek, Madej i Wspólnicy z Grupy Kapitałowej Votum kolejny raz zdobyła wyróżnienie w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2023. Kancelaria zajęła I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza. Bezpłatna analizaWystaw opinię ; Kancelaria dla poszkodowanych w wypadkach Kancelaria Adwokatów…