Wrocław, ul. Wyścigowa 56i

tel.: 71 33 93 600

biuro@lebekiwspolnicy.pl

Pomagamy poszkodowanym

Naszym głównym celem jest pomoc poszkodowanym w wypadkach. W swojej codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, aby ubezpieczyciele wypłacili wszystkie świadczenia należne osobie, która ucierpiała w wypadku. Czasami jednak robimy coś więcej – tak jak miało to miejsce w przypadku 200 tys. klienta Grupy Votum. Obecnie zakończyło się ponad 1,5 roczne postępowanie sądowe, sąd przyznał naszemu klientowi zadośćuczynienie w wysokości 25.000. Wyrok nie jest prawomocny. Zapraszamy do zapoznania się z historią chłopca.

Okoliczności wypadku

Chłopiec ucierpiał podczas wypadku samochodowego – podróżował przypięty pasami bezpieczeństwa i korzystając z fotelika. Mimo to na skutek zdarzenia doznał bolesnego złamania kostki.

Proces leczenia był bardzo długi, a ubezpieczyciel mimo to, że zgodnie z zeznaniami kierowcy samochodu oraz matki dziecka potwierdzającymi, że chłopiec w czasie wypadku był przypięty pasami bezpieczeństwa i korzystał z fotelika samochodowego wnioskował o aż 70% przyczynienia. Twierdził przy tym, że chłopiec nie był prawidłowo zabezpieczony podczas jazdy.

W ramach ugody ubezpieczyciel zaproponował wypłatę zadośćuczynienia w łącznej wysokości 6.000 zł zadośćuczynienia. Była to kwota rażąco zaniżona – na taką propozycję nie można było przystać. Sprawa została skierowana do sądu.

Pomoc dla rodziny chłopca

Grupa Votum poza standardową pomocą odszkodowawczą wsparła chłopca w niezwykły sposób – remontując dom, w którym chłopiec mieszka razem z młodszą siostrą, mamą i babcią. Więcej na ten temat TUTAJ.

Wygrana w sądzie

Nasi klienci mają kolejny powód do zadowolenia i radości. Po trwającym przeszło 1,5 roku procesie, przeprowadzeniu dowodów z opinii biegłego i przesłuchaniu świadków, Sąd w całości podzielił naszą argumentację i przyznał poszkodowanemu chłopcu zadośćuczynienie w wysokości 25.000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Eksperci Kancelarii A. Łebek i Wspólnicy przekonali Sąd, że w sprawie nie może być mowy o żadnym przyczynieniu dziecka. Zasądzone na rzecz chłopca świadczenia obejmują także odsetki liczone od czerwca 2017 roku i pełen zwrot kosztów procesu.