Wrocław, ul. Wyścigowa 56i

tel.: 71 33 93 600

biuro@lebekiwspolnicy.pl

Ranking Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej 2021

Ranking Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej to jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku prawniczym, na którego publikację czeka niemal całe środowisko prawnicze. Zestawienie stało się swoistym przewodnikiem dla przedsiębiorstw szukających wsparcia prawniczego w różnych dziedzinach. Tegoroczne wyniki Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” ogłoszono w czerwcu 2021 r.

19. edycja Rankingu

To już 19. odsłona rankingu kancelarii prawniczych organizowanego przez redakcję Rzeczpospolitej. Podobnie jak w poprzednim roku kancelarie prawne z całej Polski rywalizowały ze sobą nie tylko pod względem ilości zatrudnionych prawników, ale również liczby zakończonych postępowań. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy s.k. ponownie zgłosiła się do kategorii Nowe Prawo. Jest ona dedykowana kancelariom, które specjalizują się w zagadnieniach związanych z odszkodowaniami, windykacją oraz restrukturyzacją.

Ranking w liczbach

KAiRP A. Łebek i Wspólnicy nr 1 wśród kancelarii odszkodowawczych

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Votum po raz kolejny została wyróżniona w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2021. Podobnie jak w roku ubiegłym kancelaria zajęła I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza.

Jak mówiła rok temu Rzeczpospolitej mec. Aniela Łebek, kancelaria weszła na taki poziom, że może wybierać sprawy, które chce prowadzić. Jest to widoczne w strategii realizowanej przez kancelarię. Ilość prowadzonych postępowań uległa zmniejszeniu jednak jak mówi Agnieszka Madej, radca prawny, komplementariusz i dyrektor departamentu spraw procesowych w Kancelarii A. Łebek i Wspólnicy:

Na pewno prowadzimy sprawy największe. W 2020 r. w jednej ze spraw wartość przedmiotu sporu wynosiła ponad 3,4 mln zł. Wyróżnia nas szeroki wachlarz usług: prowadzenie sprawy karnej, likwidacja szkody, proces cywilny przeciwko ubezpieczycielom, a jeśli jest taka potrzeba – także postępowanie o ubezwłasnowolnienie, wsparcie w kontaktach z instytucjami publicznymi, samorządowymi, placówkami medycznymi i zakładami ortopedycznymi. Dlatego jesteśmy atrakcyjni, zwłaszcza dla najciężej poszkodowanych osób. Siłą rzeczy na rynku pozostaje obszar, w którym nasza aktywność jest mniejsza, ale jest to wynikiem świadomej decyzji. – mec. Madej podkreśla, że kancelaria specjalizuje się w obsłudze osób fizycznych i pomocy poszkodowanym w wypadkach, dlatego nie dotyczy jej przewidywany wzrost liczby postępowań o odszkodowania dla przedsiębiorców za straty związane z lockdownem.

To, w czym widzimy potencjał dla siebie, zależy od powodzenia prób uregulowania kwestii zadośćuczynienia dla członków rodzin osób najciężej poszkodowanych, o co od lat walczymy w sądach. Mamy nadzieję, że prezydencki projekt nowelizacji kodeksu cywilnego i planowana uchwała składu połączonych Izb Sądu Najwyższego ostatecznie potwierdzą prawo do zadośćuczynienia za zerwane więzi rodzinne i pozwolą skierować do sądów większą liczbę spraw klientów, którzy dotychczas się wahali – mówi mec. Madej.

ranking-kancelarii

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w pomoc poszkodowanym zostało docenione.