Wrocław, ul. Wyścigowa 56i

tel.: 71 33 93 600

biuro@lebekiwspolnicy.pl

Ekspert o przyczynach wypadków drogowych

W dniu 25 października 2019 r. na portalu BiznesTuba ukazał się artykuł, w którym ekspert Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy s.k.  zabrał głos w sprawie wzrostu liczby wypadków w jesiennych miesiącach oraz świadczeń przysługujących osobom poszkodowanym w tego typu zdarzeniach.

 

Jesienne miesiące, a w szczególności październik to czas, kiedy na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków drogowych. Kierowcy przyzwyczajeni do letniej aury i związanych z nią dobrych warunków drogowych niechętnie przystosowują się do nowych okoliczności i choć liczba wypadków drogowych w Polsce znacząco zmniejszyła się wciągu ostatnich kilkunastu lat, nadal jest jedną z największych w Unii Europejskie.

 

W rekordowym pod tym względem roku 1997 doszło do ponad 66 tysięcy wypadków. Zginęło w nich ponad 7 tysięcy osób a ponad 83 tysiące zostało rannych.

 

W ubiegłym roku było to odpowiednio 32 tysiące wypadków oraz blisko 3 tysiące ofiar śmiertelnych. Dlaczego dochodzi do tak wielu wypadków? Przyczynia się do tego przede wszystkim szybko zapadający zmrok oraz szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. Ponadto przyczyną wielu wypadków samochodowych są również nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niedostosowanie prędkości do niekorzystnych warunków atmosferycznych . Niestety na skutek podobnych zachowań wielokrotnie dochodzi do tragedii – wiele niewinnych osób odnosi poważne obrażenia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem dostępnym na portalu BiznesTuba.