Aktualności z Kancelarii

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy od wielu lat wg Rankingu Kancelarii Prawniczych Nr 1.  2022 – ODSZKODOWANIA

Za co otrzymasz odszkodowanie?

Czy wiesz, że ...

możesz otrzymać zadośćuczynienie dla bliskich po wypadku? Kto należy do tego grona?

Ranking Kancelarii

Rzeczpospolita 2022

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek kolejny raz zdobyła wyróżnienie w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2022. I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza

Renta po wypadku?

Nawet do 20 lat od zdarzenia.

Czy wiesz, że ...

możesz otrzymać rentę z tytułu zwiększonych potrzeb lub powypadkową rentę wyrównawcza dla poszkodowanych w wypadku?

Wypadek a kolizja – jaka jest różnica?

Dwa słowa- wypadki i kolizje – są używane zamiennie, jednak ich znaczenie jest różne. Wypadki sugerują, że było to nieprzewidywalne i nieuniknione zdarzenie, a kolizje, że było to możliwe do uniknięcia i celowe działanie. Jaką odpowiedzialność ponosi kierowca pojazdu podczas wypadku, a jaką w chwili kolizji?

czytaj dalej

Co dalej z zadośćuczynieniem dla bliskich osób poszkodowanych w stanie wegetatywnym?

Rzecznik Praw Pacjenta wycofał wniosek dotyczący przyznawania zadośćuczynienia rodzinie poszkodowanego będącego w stanie wegetatywnym. Sąd Najwyższy zwrócił się z pytaniem do Trybunału Konstytucyjnego w związku z nowelizacją Kodeksu cywilnego z 24 czerwca 2021 r. pytanie do TK o zgodność z konstytucją. To wzbudziło emocje wśród rodzin poszkodowanych.

czytaj dalej

5 kroków do rozpoczęcia bezpiecznego sezonu rowerowego

Początek wiosny i pierwsze cieplejsze dni są tradycyjnie dla wielu osób sygnałem do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Moda na rowery nieprzerwanie od 2020 r. znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Rower to nie tylko dodatkowa forma aktywności fizycznej i rekreacji, ale również doskonały środek transportu.

czytaj dalej

Nowelizacja KPC – bliżej miejsca zamieszkania, ale dłużej?

W dniu 1 lipca 2023 r. wchodzi w życie kolejna duża nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego. W uzasadnieniu do projektu ustawy można przeczytać, że intencją Ministerstwa Sprawiedliwości jest przyspieszenie i usprawnienie postępowań poprzez uproszczenie procedur w sprawach cywilnych i gospodarczych.

czytaj dalej

Nietrzeźwy kierowca zabił 2 osoby i uciekł z miejsca wypadku

Dnia 7 marca 2020 r. miał miejsce wypadek drogowy. Nietrzeźwy kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W efekcie czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wskutek wypadku śmierć poniosło 2 pasażerów pojazdu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonym.

czytaj dalej