Aktualności z Kancelarii

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Od wielu lat wg Rankingu Kancelarii Prawniczych jesteśmy NR 1.  w kategorii ODSZKODOWANIA

Za co otrzymasz odszkodowanie?

Czy wiesz, że ...

możesz otrzymać zadośćuczynienie dla bliskich po wypadku? Kto należy do tego grona?

Ranking Kancelarii

Rzeczpospolita 2022

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek kolejny raz zdobyła wyróżnienie w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2022. I miejsce w kategorii Nowe Prawo – Działalność Odszkodowawcza

Renta po wypadku?

Nawet do 20 lat od zdarzenia.

Czy wiesz, że ...

możesz otrzymać rentę z tytułu zwiększonych potrzeb lub powypadkową rentę wyrównawcza dla poszkodowanych w wypadku?

Ile pieniędzy należy się po śmierci bliskiej osoby?

Wysokość zadośćuczynienia, o które mogą ubiegać się bliscy osoby zmarłej nie jest określona konkretną sumą. Kwota uzależniona jest od wielu czynników, jednak w celu ułatwienia orzekania, sędziowie mogą sugerować się wysokością zadośćuczynienia zasądzonej w innych, podobnych sprawach.

czytaj dalej

Przepadek pojazdu za jazdę w stanie nietrzeźwości

Od 1 października mają wejść w życie przepisy, zgodnie z którymi sąd będzie mógł orzec przepadek auta pijanego kierowcy. Wystarczy, że będzie on miał powyżej 1 promila alkoholu we krwi lub 0,5 mg/dm3 w wydychanym powietrzu. Do podpisu Prezydenta trafiły przepisy nowelizujące m.in. procedurę cywilną, procedurę karną, Kodeks karny, Prawo o prokuraturze i Prawo o ustroju sądów powszechnych.

czytaj dalej

Czy postępowania sądowe przyśpieszą?

Uchwała Sądu Najwyższego z przed czterech miesięcy właściwie sparaliżowała pracę sądów. Zgodnie z uchwałą sądy II instancji powinny rozpatrywać sprawy w składzie trzyosobowym, a nie jednoosobowym jak miało to miejsce dotychczas. Dla osób poszkodowanych w wypadkach oznaczało to, że czas oczekiwania na wyrok w ich sprawie będzie o wiele dłuższy niż zakładali.

czytaj dalej

7 błędów w walce o odszkodowanie

W przypadku doznania szkody lub straty, ubieganie się o odszkodowanie może być skomplikowanym procesem. Niezależnie od tego, czy jesteśmy ofiarą wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego czy innego zdarzenia, istnieją pewne pułapki, których warto unikać. Przedstawiamy największe błędy, jakie można popełnić przy składaniu żądania odszkodowania.

czytaj dalej